NOWOŚCI W JESIENNEJ KOLEKCJI
BLUZY WÓLCZANKA

Ciepła bluza z kapturem, na zamek oraz ta wkładana przez głowę, zdobyła na całym świecie rzeszę oddanych fanów. Nic dziwnego - to niezaprzeczalnie wygodny, ponadczasowy element garderoby, swego czasu produkowany głównie dla sportowców i pracowników fizycznych, dziś jest symbolem komfortu i miejskiego stylu. 
bluzy-komplet-blog
BLUZA WCZORAJ I DZIŚ
Bluza zmieniła swój sportowy charakter gdy nadeszła moda ready to wear  w latach 60 ubiegłego wieku. Ówczesna wersja bardzo różniła się od tej, którą znamy dziś… była zapinana na guziki i posiadała sztywny kołnierzyk! Dopiero w latach 80 nastąpiła bluzowa rewolucja, gdy luźnym stylem tego elementu garderoby zajęli się topowi projektanci. Wpływ na zwrot w kierunku wygody miała panująca w tamtych latach kultura hip-hop oraz break-dance. Od tego przełomowego momentu, bluzy wielokrotnie zmieniały swój charakter, udowadniając iż prócz komfortu noszenia są niezwykle uniwersalne.
GDY SWETER TO ZA MAŁO
bluzy-kadr-5do4
Bluza z kapturem, prócz podstawowego zadania jakim jest zapewnienie ciepła, chroni głowę przed zmoknięciem. Rozpinana pozwala na dodatkową luźną warstwę odzieży pod spodem, dlatego idealnie sprawdzi się gdy w ciągu dnia wyjdzie słońce i zrobi się cieplej. Ta wkładana przez głowę może być noszona solo, jako sportowy element garderoby, nie ograniczający swobody ruchów. 

bluzy-kadr2-5do4
Wólczanka zafascynowana wielozadaniowością bluz stworzyła własną linię, tradycyjnie sięgając po najlepszej jakości bawełnę. Postawiliśmy na klika fasonów. W asortymencie znajdziemy bluzy rozpinane, wkładane przez głowę, z kangurkiem oraz z kapturem, tak by każdy miłośnik codziennego komfortu mógł znaleźć coś dla siebie. W ofercie prócz obowiązkowej czerni znajdziemy bluzy granatowe, szare, a także w ściśle jesiennych odcieniach, między innymi zgaszonej zieleni. Na uwagę z pewnością zasługują bluzy z monogramem Wólczanki oraz damskie propozycje pokryte kwiatowym nadrukiem. Wśród fasonów przeznaczonych dla kobiet nie brak dziewczęcego różu oraz pokrewnego fioletu. Nie ograniczaliśmy się w kwestii kolorów, im barwniej tym lepiej!