JAK PIELĘGNOWAĆ NASZE KOSZULE?

Bardzo często pytacie nas, w jaki sposób odpowiednio dbać o ulubioną koszulę, by móc cieszyć się nią przez lata. Postanowiliśmy stworzyć poradnik, w którym zdradzamy nasze sposoby.
z1-1
z2
PRZYGOTOWANIE KOSZULI
Po zakupie koszuli należy delikatnie usunąć wszelkie szpilki lub spinacze. 
Przed rozpoczęciem prania należy rozpiąć wszystkie guziki i usunąć usztywnienia kołnierza. Jeśli na koszuli występują widoczne zabrudzenia, polecamy punktowo użyć środka do usuwania plam lub namoczyć uprzednio koszule. Nie zalecamy używania wybielacza, może on spowodować uszkodzenie delikatnej tkaniny.
z3
PRANIE
O ile na etykiecie nie znajdziemy innej informacji, koszule bawełniane należy prać w 30-40 stopniach, aby uniknąć ich skurczenia. Niższa temperatura pomoże na dłużej utrzymać kolor koszuli.
z4
SUSZENIE
Koszul nie należy suszyć w suszarkach bębnowych – może to powodować skurczenie materiału i skrócenie cyklu życia produktu. Wypraną koszulę strzepnij z nadmiaru wody i powieś ją na wieszaku w miejscu oddalonym od słońca. Mocne promienie słoneczne mogą wpłynąć na kolor koszuli. Do suszenia zalecamy stosowanie impregnowanych drewnianych wieszaków. 
z6
z5
PRASOWANIE
Koszule najlepiej prasować, gdy są jeszcze wilgotne. Umożliwi to prasowanie bez konieczności korzystania z funkcji pary i zapewni gładkie wykończenie. Jak to zrobić dobrze?

1. Rozepnij wszystkie guziki w koszuli.
2. W celu ustawienia odpowiedniej temperatury dla danej tkaniny, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na metce. Pamiętaj, aby nie pozostawiać gorącego żelazka w jednej pozycji na materiale na dłużej niż kilka sekund – może spowodować to wysuszenie tkaniny.
3. Zacznij od prasowania kołnierza; najpierw na spodzie, a potem na zewnątrz.
4. Wyprasuj obszar wokół szyi i ramion, umieszczając górny rękaw na spiczastym końcu deski do prasowania.
5. Przejdź do głównej części koszuli. Połóż ją płasko na desce, zwilż, a następnie wyprasuj, przesuwając materiał powoli po desce, aby uniknąć nadmiernego rozciągnięcia.
6. Pamiętaj o przestrzeniach między guzikami. Nie używaj wokół nich zbyt gorącego żelazka, może ono stopić materiał, z którego są zrobione.
z7
z8
ODŚWIEŻANIE
Bardzo często nasze koszule wymagają tylko lekkiego odświeżenia, np. po długim czasie wiszenia w szafie. Wtedy, zamiast ponownie prać koszulę warto sięgnąć po parownicę, która usunie z ubrań zapach wnętrza szafy. Dzięki temu zabiegowi koszule pachną przyjemnie i wyglądają świeżo, a do tego są higienicznie czyste. Sam proces jest bezpieczny nawet dla delikatnych tkanin, takich jak jedwab czy kaszmir.