POZNAJ NASZE SPOSOBY NA PRACĘ ZDALNĄ

Praca w domu może być wyjątkowo produktywna, czego przykładem są firmy takie jak Google, Apple i Amazon, gdyż powstały w… garażu. Co wpływa na naszą wydajność i koncentrację w domowym zaciszu?
PRZEDE WSZYSTKIM OTOCZENIE
homeoffice-unsplash
Niejednokrotnie osobom decydującym się na home office wydaje się, że do pełni szczęścia wystarczy laptop i krzesło. Nic bardziej mylnego! By jakość pracy zdalnej dorównywała tej w biurze musimy mieć odpowiednie warunki, przede wszystkim spokój i ciszę. W hałasie trudno się skoncentrować, dlatego przed pracą zdalną warto wydzielić dla siebie miły kącik, w którym mamy gwarancję niczym niezmąconego spokoju. Bardzo ważne jest również naturalne światło, które poprawia humor oraz pozwala na uniknięcie efektu zmęczonych oczu. W tym roku większość z nas zmuszona jest do pracy zdalnej i dystansu społecznego by dbać o swoje zdrowie. Pamiętajmy o tym również w domu i zadbajmy o swoje plecy wybierając krzesła specjalnie przeznaczone do wielogodzinnej pracy przed komputerem. Idealne krzesło musi być dopasowane do wzrostu, sylwetki i stylu pracy, a także musi posiadać funkcję regulacji wysokości, która pozwala na zgięcie kolan pod kątem 90 stopni. 

Badacze twierdzą iż bałagan na biurku charakteryzuje geniuszy. Niestety nie znajduje to odzwierciedlenia w naszej przestrzeni biurowej. Chaos na biurku, przy którym pracujemy może powodować stres i obniżać wydajność, dlatego dbajmy o naszą strefę zawodową. 
PRZESTRZEŃ DOOKOŁA GOTOWA?
homeoffice-wspolne
Czas wybrać stylizację do pracy! Podczas home office możemy zrezygnować ze sztywnego dress code’u na rzecz luźniejszych stylizacji. W grę wchodzą miękkie swetry, które prezentują się nienagannie, a zarazem są niezwykle wygodne oraz sportowe bluzy, najlepiej te uszyte z wysokogatunkowej bawełny. To na jakie fasony postawimy zależy już tylko od naszego komfortu. Bluza z kapturem, wkładana przez głowę, golf, bądź kardigan – każda z tych części garderoby ma swoje liczne zalety, które w tym sezonie możemy odkryć w Wólczance. Każdy kto chociaż raz założył flanelową koszulę wie co to wygoda! Ta miękka bawełniana tkanina cechuje się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, dlatego tak często używana jest do produkcji zimowych garniturów oraz piżam i pościeli. Na chłody nie ma lepszego rozwiązania niż flanelowa koszula. A jak flanela to… krata! Ten nieśmiertelny duet nigdy nie wychodzi z mody, tworząc ponadczasową stylizację nie do podrobienia. 
W Wólczance w tym sezonie rządzą miękkie flanelowe kraty, które sprawdzą się w domowym zaciszu, a także na szybkie wyjście na zakupy i na pocztę! #zostańwdomu i postaw na komfort.