WÓLCZANKA W KRATKĘ

Są takie trendy w modzie, które nigdy nie przemijają. Siłą ich ponadczasowości jest uniwersalność, zarówno w stylizacji jak i w okazjach, podczas których prezentują się wyjątkowo. Jednym z nich jest krata, interpretowana na szereg sposobów wciąż ma wiele do zaoferowania! 
artykul-krata1-2
HISTORIA Z KRATĄ W TLE
Pierwsze skojarzenie z koszulą w kratę to Dziki Zachód, czasy groźnych rewolwerowców i zaganiaczy bydła, bohaterów kultowych amerykańskich westernów. Kowbojska moda upowszechniona przez kino i literaturę, przeniknęła do świata muzyki country, głęboko zakorzenionego w amerykańskiej estetyce. Ten nurt zapoczątkował podział na męskie i damskie kraciaste koszule, a wszystko za sprawą kultowej piosenkarki country, Dolly Parton. Koszula w kratę na trwale zakorzeniła się w popkulturze, w kolejnych latach noszona przez różne profesje i grupy społeczne, od drwali po informatyków. Obecnie kraciasta koszula występuje również w wersji formalnej, jej wzór jest nieco drobniejszy niż pierwotna krata, dzięki czemu z powodzeniem może być dopełnieniem biznesowego stroju.
krata-b3
krata-b1-1
krata-b2
krata-b-1
ZABAWA PATCHWORKIEM
Po latach doświadczeń w szyciu kraciastych koszul w niemalże pełnym przekroju, Wólczanka postawiła na rewolucję. Patchwork czyli zszywanie małych kawałków materiału o podobnych geometrycznie kształtach, to definicja najnowszej kolekcji. Połączenie różnokolorowych krat tworzy unikalną całość, odważną i pełną energii. Mix kolorów i stylów dopełniają oryginalne zdobienia, w wersji damskiej efektowna kokarda, zaś w męskiej kieszonka piersiowa, nadająca casualowej formie nutę elegancji. Kraciasty splot nici, wątków, skrawków i przeciętych linii, jest niczym magiczna opowieść, którą można okryć codzienność. Geometria kraty, jej wzorów i kolorów sprawia iż najnowsza kolekcja Wólczanki łączy w sobie historię tego ponadczasowego fasonu, nadając mu nowoczesny charakter.
_MG_1086